Pozorování výletních lodí

Přístav v Gdyni je jedinou zastávkou velkých výletních lodí na polském pobřeží. Zastavují se zde lodě na okružních plavbách po Baltském moři. Ideálním místem, odkud můžete tyto lodě sledovat je Francouzské nábřeží (Nabrzeże Francuskie), u kterého tyto obří lodě kotví. Od Francouzského nábřeží vyplouvají i trajekty Stena Line do švédské Karlskrony. Nejbližší zastávkou MHD je zastávka „Dworzec Morski – Muzeum Emigracji“ (například autobusy č. 119 a 133). Dá se sem dojít i pěšky z Jižního mola a to asi za dvacet minut.

Sezóna výletních lodí trvá zhruba od poloviny května do poloviny září. V gdyňském přístavu se zastavují na svých okružních plavbách i lodě delší než tři sta metrů. Asi největší výletní loď, která kotvila v gdyňském přístavu byla v červnu 2017 loď „Norwegian Getaway“, která má osmnáct palub a délku 352 metrů. Z okolí gdyňského kapitanátu na Francouzském nábřeží můžete tyto lodě pozorovat z bezprostřední blízkosti.
Zde můžete najít plán příjezdu velkých výletních lodí do gdyňského přístavu
https://www.port.gdynia.pl/wycieczkowce/
A zde najdete aktuální seznam lodí, které zrovna teď kotví v celém gdyňském přístavu
https://www.umgdy.gov.pl/bezpieczenstwo-morskie/ruch-statkow/statki-w-porcie/Foto: Výletní loď AIDAdiva na cestě z gdyňského přístavu. Autor: Andrzej Otrebski, Zdroj: commons.wikimedia.org, Licence: Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 InternationalBooking.com