Muzeum vojenského námořnictva (Muzeum Marynarki Wojennej)

Výstavní budovu Muzeum vojenského námořnictva (Muzeum Marynarki Wojennej) najdeme na ulici Zawiszy Czarnego 1b, v sousedství Městské pláže a Bulwaru Nadmorskiego. Muzeum vojenského námořnictva ve své výstavní budově nabízí dvě nové stálé expozice a to „Zbrojownia Muzeum marynarki wojennej“představující různé druhy námořních zbraní používaných ve dvacátém století, přičemž většina exponátů pochází z polských vojenských plavidel.
Druhou stálou expozicí je výstava „W świcie dawnych źaglowcow“, která představuje historii plachetnic od pozdního středověku do druhé poloviny devatenáctého století.

Součástí Muzea vojenského námořnictva je i venkovní výstava námořních zbraní (Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego), kterou najdeme u budovy muzea, z části jí můžeme vidět z Bulwaru Nadmorskiego.

K Muzeu vojennského námořnictva patří také lodní muzeum torpedoborec ORP Błyskawica (Okręt-muzeum ORP „Błyskawica”), který je ukotvený u jižního mola.

Vstupné:
Muzeum Marynarki Wojennej + Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego 30 PLN, snížené vstupné 19 PLN.
Muzeum Marynarki Wojennej + Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego + Okręt-muzeum ORP „Błyskawica” 45 PLN, snížené vstupné 26 PLN.
ORP „Błyskawica” plné vstupné 30 PLN, snížené vstupné 19 PLN.

Muzeum je otevřeno od úterý do neděle, v pondělí je zavřeno. Do hlavní budovy Muzea vojenského námořnictva (Muzeum Marynarki Wojennej) je v neděli vstup zdarma.

Torpédoborec ORP Błyskawica je v zimním období pro turisty uzavřen, obvykle bývá přístupný pro veřejnost v období od začátku dubna nebo května do konce listopadu.

Web muzea: http://www.muzeummw.pl
Muzeum vojenského námořnictva, venkovní expozice s děly, Gdyně, Polsko
Venkovní expozice Muzea vojenského námořnictva
Mapa Gdyně s vyznačení Muzea vojenského námořnictva. Zdroj:“Mapy.cz“Booking.com