Muzeum emigrace (Muzeum Emigracji)

Muzeum emigrace (Muzeum Emigracji)
ul. Polska 1, budova bývalého Dworca Morskiego který od svého otevření v roce 1933 až do začátku druhé světové války sloužil pro obsluhu zámořských lodních linek. a také jako mateřská základna pro zámořskou lodní flotilu GAL (Gdynia–Ameryka Linie Żeglugowe), která obsluhovala lodní linky z Gdyně do New Yorku a Jižní Ameriky.

Muzeum emigrace je zajímavé muzeum věnující se emigraci Poláků do zahraničí, z nichž velká část prošla na své cestě do zámoří právě gdyňským přístavem, potažmo Dworcem Morskim.

Dworzec Morski ve kterém se Muzeum emigrace nachází najdeme v oblasti gdyňského přístavu na Francouzském nábřeží (Nabrzeże Francuskie) vedle kapitanátu gdyňského přístavu (Kapitanat portu Gdynia). Poblíž stojí známý památník „Lidem moře“ (Pomnik Ludzom Morza). Nejbližší zastávkou MHD je zastávka „Dworzec Morski – Muzeum Emigracji“ (stojí zde například autobusy č. 119 a 133).

Vstupné je 18 PLN, každou středu je vstup zdarma. Každé pondělí je muzeum zavřeno.

Web muzea: http://www.polska1.pl
Mapy Gdyně - Muzeum Emigrace
Mapa Gdyně s vyznačením Muzea Emigrace. Zdroj:“Mpay.cz“

Foto: Dworzec Morski, Muzeum Emigrace. Autor: Andrzej Otrebski, Zdroj: commons.wikimedia.org, Licence: Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 InternationalBooking.com