Doprava

Doprava

Autem

Přes Gdyni prochází silnice č.6 (Droga krajowa nr 6), která z Gdyně směrem na jih pokračuje jako expresní silnice S6 (Droga ekspresowa S6), která se na jih od města Pruszcz Gdaňski napojuje na dálnici A1 (Autostrada A1).

Vlak

Hlavní železniční stanice (Dworzec PKP) v Gdyni „Gdynia Główna“ leží na západním okraji centra města (Śródmieście) při ulici Dworcowa. Na tomto nádraží končí většina vlaků přijíždějících z vnitrozemí do Trojměstí (také vlaky Eurocity z ČR) a začínají zde například vlaky do Helu. Stojí zde také příměstské vlaky SKM.

Bus

Hlavní autobusové nádraží v Gdyni (Dworzec PKS Gdynia) najdeme u náměstí plac Konstytucji, vedle vlakového nádraží Gdynia Główna. Stojí zde autobusy FlixBus i Leo Express.
Loď

Do Gdyně plují lodě z Helu společnosti Żegluga Gdańska přístaviště těchto lodí je na Jižním molu u Aleje Jana Pavla II., za plachetnicí Dar Pomorza, asi 1,7 km východně od vlakového nádraží. https://www.zegluga.pl/
Přístaviště trajektů Stena Line je na ulici Eugeniusza Kwiatkowskiego 60, necelé 4 km severozápadně od vlakového nádraží Gdynia Główna, na toto nádraží se dostaneme například autobusy linky F. https://www.stenaline.pl/trasy/gdynia-karlskrona/port


Booking.com