Muzeum vojenského námořnictva (Muzeum Marynarki Wojennej)

Muzeum vojenského námořnictva, Gdyně, Polsko
Hlavní budova Muzea vojenského námořnictva

Výstavní budovu Muzeum vojenského námořnictva (Muzeum Marynarki Wojennej) najdeme na ulici Zawiszy Czarnego 1b, v sousedství Městské pláže a Bulwaru Nadmorskiego. Muzeum vojenského námořnictva ve své výstavní budově nabízí dvě nové stálé expozice a to „Zbrojownia Muzeum marynarki wojennej“představující různé druhy námořních zbraní používaných ve dvacátém století, přičemž většina exponátů pochází z polských vojenských plavidel.
Druhou stálou expozicí je výstava „W świcie dawnych źaglowcow“, která představuje historii plachetnic od pozdního středověku do druhé poloviny devatenáctého století.

Součástí Muzea vojenského námořnictva je i venkovní výstava námořních zbraní (Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego), kterou najdeme u budovy muzea, z části jí můžeme vidět z Bulwaru Nadmorskiego.

K Muzeu vojennského námořnictva patří také lodní muzeum torpedoborec ORP Błyskawica (Okręt-muzeum ORP „Błyskawica”), který je ukotvený u jižního mola.

Vstupné:
Muzeum Marynarki Wojennej + Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego 16 PLN, snížené vstupné 8 PLN.
Muzeum Marynarki Wojennej + Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego + Okręt-muzeum ORP „Błyskawica” 24 PLN, snížené vstupné 12 PLN.
ORP „Błyskawica” plné vstupné 16 PLN, snížené vstupné 8 PLN.

Muzeum je otevřeno od úterý do neděle, v pondělí je zavřeno. V úterý je vstup zdarma (jen do muzea, netýká se torpédoborce ORP Błyskawica).
Torpédoborec ORP Błyskawica je v zimním období pro turisty uzavřen, přístupný pro veřejnoet bude v období od 1. května 2020 do konce listopadu 2020.

Web muzea: http://www.muzeummw.pl
Muzeum vojenského námořnictva, venkovní expozice s děly, Gdyně, Polsko
Venkovní expozice Muzea vojenského námořnictva
Mapa Gdyně s vyznačení Muzea vojenského námořnictva. Zdroj:“Mapy.cz“Booking.com